Uszkodzenia opon jest dość sprawnie jest je załatać – bez wątpienia z użyciemporządnego wyposażenia. Owszem, są i tacy, którzy zawsze chcą zakupić nową oponę (albo oraz komplet, jeśli zostały zniszczone), niemniej jednak ludzie zerkający na życie pod względem finansowym prawdopodobnie skierują się do warsztatu wulkanizacji, żeby takową uszkodzoną oponę podreperować.
Powinno się ponadto podkreślić, że wcale nie trzeba niesłychanie dużo, by oponę zepsuć nawet podczas normalnej drogi po mieście a także niekoniecznie zależy to od umiejętności kierowcy. Wystarczy banalny przypadek, przejechanie przez jakikolwiek ostry kamyk, kawałki stłuczonej butelki szklanej, lub również przykładowo nieprzezorne przetarcie się oponą o krawężnik w czasie wymijania kogoś.
Po co więc zakupywać nowiuteńka oponę, skoro jest warsztat wulkanizacji i ma możliwośćodratować wam uszkodzoną? Oczywiście, wszystko zależne jest od stopnia zaawansowania szkody. Jeżeli już jest ono niskie na niewielkiej powierzchni, to zwykle starczy tzn. wulkanizacja na zimno, którą zapewnia znakomita większość, nawet małych warsztatów.
O ile natomiast opona jest coraz mocniej uszkodzona, rozszarpana albo nacięta na większej powierzchni, to niezbędna już będzie wulkanizacja na gorąco. Jest to rozwiązanie właściwsze z technicznego punktu widzenia, znacznie bardziej stabilne wytrzymałościowo, ale również bardziej kosztowne a także w bardzo niewielu przypadkach oferowane.

Istnieje możliwość być także tak, że opona zupełnie nie nadaje się do naprawienia, w takim wypadku pozostaje sprzedaż opon używanych sugerowanych przez serwis wymiana opon białystok.

Kategorie: Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *